Za kreativitou k principálovi: "Každý den něco nového"

Čekání Nikol na svoji vysněnou stáž se vyplatilo! Po dobu jednoho týdne se ponořila do světa startupů a inovačních center a setkala se s řadou kreativních profesionálů. To vše měla možnost zažít pod střechou brněnského KUMSTu po boku jeho principála Davida Severy, který tento kreativní (dog-friendly 😊 ) hub vede a který dle slov Nikol „nemá žádný den v týdnu stejný“.

 

Co vše se Nikol od Davida a jeho týmu naučila? Na čem v KUMSTu, jehož hrdou patronkou není nikdo jiný než samotná patronka PročByNe? Martina Dlabajová, pracovala? A utvrdila ji stáž v tom, že by se sama jednou vrhla do vod podnikání?

 

Přečtěte si její blog 👇🏼

_______________________________________________________

 

Proč ses přihlásila na stáž v brněnském kreativním hubu KUMST, kde jsi stínovala principála Davida Severu?

 

Stáže od projektu PročByNe? jsem sledovala již dlouho, avšak nikdy mě žádná nezaujala natolik, jako právě ta v brněnském kreativním hubu KUMST u principála Davida Severy. Když jsem tedy na nabídku stáže narazila, neváhala jsem a poslala jsem přihlášku. Velice se mi líbilo propojení podnikání a kreativního odvětví. Věřila jsem, že to bude skvělá profesní zkušenost, která mi pomůže v dalším kariérním rozvoji.

 

Co jsi na stáži dělala? Jak stáž probíhala?

 

Na stáži byl každý den jiný, rozmanitý, což celému týdnu přidávalo dynamiku. Primárně jsem stínovala principála Davida po celý jeho pracovní program. To zahrnovalo téměř veškeré schůzky, setkání s kreativci nebo samotnou práci.

 

Konkrétně jsem například byla součástí týmových schůzek, skupinových i individuálních konzultací podnikatelských projektů nebo setkání se členy kreativního hubu například skrze společnou snídani. Tu tým KUMSTu pro své členy připravuje každý týden, což mi přijde naprosto skvělé. Obohacují pro mě rovněž bylo online setkání European Business Network nebo setkání skupiny facilitátorů, kde si lidé předávali know-how, znalosti a dovednosti mezi sebou.

 

Každý den zkrátka přinesl něco nového a bylo to skvělé!

Kreativní hub KUMST v Brně

Odehrával se celý program stáže v prostorách KUMSTu?

 

Kromě toho, že je David vedoucí KUMSTu, je součástí i vedení JIC, což je inovační agentura podporující podnikání v Jihomoravském kraji a rovněž i zřizující organizace KUMSTu. Díky tomu jsem tak měla příležitost nahlédnout také na schůzky JIC Managementu, které byly velice přínosné.

 

Dostala jsi během týdne stínování možnost na něčem samostatně pracovat?

 

Ano. Aby stáž nebyla jen o pozorování, měla jsem možnost aktivně se zapojit i do praktických částí. Zpracovala jsem například rešerši pro komunikační platformy nebo textovala nově vznikající službu v KUMSTu.

 

Jak bys popsala stáž 2 slovy?

 

Kreativní vyžití :))

 

Co považuješ za největší zážitek?

 

Největší zážitek se obecně nedá určit. Všechny aktivity, kterých jsem se účastnila, byly něčím přínosné. Stejně tak mě něčím inspiroval každý, koho jsem za ten týden potkala. 

 

Co ses na stáži naučila a co využiješ ve svém dalším studium nebo ve své budoucí profesi?

 

Stáž mi předala velké množství nových zkušeností. Silnou stránkou Davida je rozhodně řízení týmu a obecně komunikace s lidmi. Jsem proto velmi ráda, že jsem jej mohla pozorovat a učit se od něj. Stejně tak jsem velice oceňovala organizaci práce obecně. David, stejně jako samotný KUMST i JIC, mají svou práci řádně zorganizovanou, každý ví, co a jak má dělat a využívají se různé nástroje pro ulehčení práce. Tady jsem v praxi viděla, jak je to pro plynulý chod práce důležité. Tyto zkušenosti tak určitě využiji nejen při studiu, ale také v mé budoucí profesi.

KUMST

Svěřila ses nám, že by sis v blízké budoucnosti ráda osahala také podnikání. Utvrdila tě tato stáž v tom dále svoje podnikatelské nápady rozvíjet?

 

Vzhledem k tomu, že jsem měla příležitost být každý den po dobu jednoho týdne v kontaktu s podnikateli, tak mě stáž utvrdila v tom, že bych podnikání opravdu ráda vyzkoušela. Problémy, kterým jsem při startu podnikání čelila, byl strach začít a nejasnost v podnikatelském nápadu. Díky stáži jsem však od Davida dostala také koučovací konzultaci, a tak mám nyní větší jasno v tom, jak bych své podnikatelské nápady chtěla rozvíjet.

  

Jak budeš na tuto zkušenost vzpomínat?

 

V tom nejlepším! Stáž mi dala nespočet zkušeností, které už mi nikdo nevezme. Zároveň jsem se setkala s řadou inspirativních lidí, díky čemuž jsem získala nové kontakty do budoucna. A co víc, stáž mě utvrdila v tom, že bych si v mé kariéře ráda vyzkoušela podnikání a díky Davidovi jsem objevila i směr, kterým bych se ráda vydala. Velké díky za to! 

 

A co bys doporučila ostatním, kteří přemýšlejí, že by se také přihlásili na nějakou stáž PročByNe?

 

Neváhejte ani chvíli. Pokud vás nějaká stáž zaujme, jděte do toho. Nebojte se toho. Zkrátka využijte příležitosti, která vás v celé kariéře posune dopředu! :))

 

Přihlas se na stáž i ty! Sleduj naši nabídku stáží nebo si napiš o tu vlastní vysněnou do Sběrny přání. 👍🏻