Jakub za sklem

Jakub je mladý designér a žije uměním. Stáž u známého designéra světového renomé a také skláře Ronyho Plesla byl splněný sen. Jakub strávil týden v jeho ateliéru a na vlastní oči, jak mistr tvoří. Co si student Jakub ze stáže odnesl? Co mu Rony Plesl poradil? Využije cenné zkušenosti v budoucnosti?

Přečtěte si jeho blog 👇🏼

_______________________________________________________

Co tě vedlo k tomu, že ses přihlásil na stáž v projektu PročByNe? A proč sis vybral zrovna stáž u Ronyho Plesla?

Na možnost zúčastnit se projektu mě upozornila FAVU, škola, kterou nyní studuji. Do té doby jsem projekt neznal. Z nabídky byl Rony jediný výtvarník, profesně mi tedy byl nejblíž. Zároveň příležitost stáže u umělce Ronyho formátu je skvělou studijní i pracovní zkušeností.

Co jsi od stáže očekával?

Neměl jsem žádná konkrétní očekávání. Spíš jsem doufal, že budu součástí chodu ateliéru a že uvidím co nejvíc věcí. A to se stalo.

Co sis ze stáže u Ronyho Plesla odnesl?

Ze stáže jsem si odnesl, jak to vypadá žít uměním, vhled do pracovní reality Ronyho a mnoho postřehů z konzultací.

Jakub na stáži u Ronyho Plesla

Naučil ses něco, co využiješ ve svém studiu nebo v budoucí profesi?

V přihlášce jsem řekl, že bych o stáž stál, i kdyby trvala jen jeden den. Jsem moc rád, že jsem měl příležitost učit se celý týden. Mám pocit, že se k Ronyho radám můžu vracet, získal jsem nový pohled na svoji práci a nyní to využívám ve své vlastní tvorbě. Také jsem se seznámil s novými lidmi, navázal nové vztahy a získal cenné kontakty, které mohu využít.

Jak bys shrnul průběh stáže?

Trávil jsem čas s Ronym v ateliéru, pracoval na úkolech, které mi zadal, navštívil showroomy a galerie, byl součástí schůzek a focení pro zákazníky.

Proč by se měli i ostatní přihlásit na stáž v projektu PročByNe?

Proč by ne?

 

Přihlas se taky na stáž! Sleduj naši nabídku a napiš si o svou vysněnou stáž 👍🏻